تاریخچه ی خوشمزه ی آبنبات

آبنبات یکی از خوراکی های شیرین و لذت بخش برای کودکان و همچنین بزرگسالان است. محبوبیت آبنبات در همه عصر ها و نسل ها بوده است. دوستداران شکلات از سبکی آبنبات لذت میبرند و انواع بسیار زیادی از آبنبات برای همه ی دوستداران شیرینی وجود دارد. بیشتر آبنبات های محبوب از ترکیب شکلات های محبوب با گیلاس، کشمش، خرما، آجیل، شیرینی خمیری، کارامل، شیرینی بادامی و تافی تهیه میشوند. در حالیکه ترکیبات مختلف آبنبات بوجود میآیند، تعداد کمی از آنها برای سال های طولانی محبوب و پر فروش میمانند.

محبوب ترین آبنبات های شکلاتی:

محبوب ترین آب نباتی که امروزه فروخته میشود آبنباتsnickers barمیباشد. با توجه به سایتAskmen.comده برند معروف آبنبات به ترتیب: اسنیکربار_رز پینات باترکاپ-کیت کت-باترفینگر-میلکی وی-تری ماسکیوترز-بیبی روث-ام اند امز-اوهنری و هرشی بار هستند.

هرشی بار برای مدت بسیار طولانی تری نسبت به بقیه در رتبه ی اول محبوبترین آبنبات قرار داشت .بقیه ی آبنبات ها مثل

بیبی روث بعد از مدت کوتاهی در چرخه فروش ، درخشیدند.

تاریخچه ی آبنبات

در حقیقت تاریخچه ی آبنبات از سال۱۸۴۷آغاز شد. نخستین شکلات توسط جوزمه فرای و پسرش ساخته شد که یک خمیر ساخته شده از پودر کاکائو و شکر را در یک قالب فشرده کردند. بعد ها قالب های شکلات هنگامی که جان کادبری برند خود را در سال۱۸۴۹معرفی کرد پیشرفت کردند. بعد هافرای و کادبری بهم پیوستند تا به بهترین تولید کنندگان شیرینی تبدیل شوند .اولین شکلات شیری توسط هنری نستل و دنیل پیتر با اضافه کردن شیر به دستور سنتی شکلات تهیه شد. در نتیجه شکلاتی با ترکیب ملایم و با طعم خامه بیشتر ساخته شد. در طول جنگ جهانی اول با محبوبیت فراوانی مواجه شد ،هنگامیکه دولت آمریکا شروع به خریدن مقدار زیاد ی تکه های شکلات۲۰تا۴۰پوندی کرد. این مقدار زیاد شکلات برای تهیه ی آبنبات برای سربازانی بود که بیرون از کشور میجنگیدند.

بعد از جنگ نیز میزان تقاضا برای آبنبات همانطور زیاد باقی ماند  چرا که سربازانی که از جنگ برگشته بودند به این خوراکی شیرین خو گرفته بودند. بعد از جنگ بیشتر از۴۰۰۰۰ نوع مختلف آبنبات برای جمعیت شیرینی دوست ساخته شد. با توجه به سایتCandyFavorites.com جدول تاریخچه دقیق شکلات از سال۱۹۰۰شروع و تاکنون ادامه یافته است.

  • میلتون هرشی در سال۱۹۰۰اولین شکلات شیری جامد را ساخت.
  • ‘گو گو’ به عنوان اولین شکلات ترکیب شده با مارشمالو، بادام زمینی، کارامل در سال۱۹۱۳فروخته شد.
  • اولین شکلات های ‘میلکی وی’ در سال ۱۹۲۳به مغازه ها عرضه شدند و طعمmalted milkداشتند و به راحت ترین شکل برای حمل بودند.
  • درسال۱۹۲۸یکی از کارکنان سابق هرشی تصمیم به تاسیس شکلات سازی خودش گرفت، نتیجه ی آن برندریز پینات باترکاپ است.
  • محبوبترین شکلات درسال۱۹۳۰ساخته شد. شکلات ‘اسنیکر بار ‘هرساله پر فروش ترین شکلات از زمان تولیدش میباشد.
  • درسال۱۹۳۲ شکلات ‘تری ماسکتیرز’ تولید شد و به دلیل عرضه ی وانیل، شکلات و شیرینی بادامی با طعم توت فرنگی مشهور شد. در سال۱۹۴۵همه اینها به شکلات بادامی تغییر کرد اما بازم شهرت خود را داشت .
  • درسال۱۹۳۶ ویلیام لودن،سازنده یcough drop،’فیفث اونیو بار’را تولید کرد. یک شیرینی رویایی با لایه های ترد کره ی بادام زمینی پوشیده شده از شکلات.
  • در سال ۱۹۷۰ ‘ام اند ام ‘شکلات جویدنی را تولید کرد.
  • شکلات داوکه یکی از بهترین ها است درسال۱۹۹۲به بازار عرضه شد.

تکه های شکلات که در خرده فروشی محله شما فروخته میشوند میتوانند برای درست کردن دسر های خوشمزه ی زیادی استفاده شوند. آنها میتوانند در به قطعه های کوچک شکسته شوند و به کیک یا کلوچه مورد علاقه تان اضافه شوند یا روی بستنی پاشیده شوند.

قالب های شکلات بزرگ میتوانند به دسته های آبنبات تبدیل شوند و  به جای دسته گل به کسی هدیه داده شوند. چوب آبنبات با یک چسب غیر سمی و دمای پایین به پشت بسته بندی آبنبات چسبیده شده و در یک گلدان با اسفنج گلدار دار قرارگرفته اند. میتوانید از برگ، گل و ربان برای پر کردن فضای خالی بین آبنبات ها استفاده کنید. کتاب های تهیه ی آبنبات با صد ها دستور پخت آبنبات های محبوب در دسترس هستند.

کیک های شکلاتی هرشی، کیک ها و دسر های اسنیکر بار ،همه ی اینهارا میتوانید با استفاده از کتاب دستور های محبوب آبنبات تهیه کنید. آبنبات هایی که پیدا کردن آنها سخت است مثل’بیگ هانک’و ‘بان بار’و ز’گنات’ را میتوانید از فروشگاه های مخصوص آنلاین سفارش دهید. تعداد کمی از شکلات هایی که تولید آنها متوقف شده مثل ‘ابا زبا’ باترنات کندی بار’ ‘چاکلت کاور پی دی’ ‘پاور هاوس’ ‘یوهو چاکلت’ و ‘چیکن دینر’ تنها در خاطرات دوران کودکی ما وجود دارند.

اسامی آبنبات ها:

اسامی آبنبات ها معمولا معانی  و داستان های جالبی دارد.

در سال۱۹۲۰،نام شکلات ‘بیبی روث’ از نام افسانه ی مشهور بیسبال، بیب روث گرفته شده، گرچه برخی معتقدند که نام آن  به افتخار دختر رئیس جمهور ‘گرور کلولند’ نام گذاری شده که بیشتر مردم براین باورند

که آنها مجبور نبودند در هنگام شناختن اسم خود، حق امتیاز را پرداخت کنند.

‘اسنیکر بار’از روی اسب مورد علاقه ی خانواده ی مارس در سال ۱۹۳۰نام خود را گرفت. و’ هرشی کیسز’ از روی صدای شبیه بوسیدن که هنگام بسته بندی شکلات ها ایجاد میشد نام گذاری شد. ‘اوه هنری!’ از روی نام مرد جونای گرفته شد که به کارخانه میآمد و با دخترانی که در کارخانه کار میکردند لاس میزد. عبارت ‘اوه هنری’ در کارخانه بسیار رایج شده بود تا جایی که رئیس کارخانه آنرا به عنوان نام شکلات استفاده کرد.

تعداد کمی از نام های شکلات تغییر کرده اند و پیدا کردن آنها کار سختی است مگر اینکه بدانید دنبال چه چیزی باید بگردید. ‘مارس بار’ امروزه به نام ‘اسنیکر المند بار’ شناخته میشود. و ‘فوراور یورز  بار ‘به نام ‘ میلکی وی میدنایت’ فروخته میشود. نام بقیه ی شکلات ها ممکن است به دلیل شبیه بودن به هم کمی گیج کننده باشد مانند’اسنیکر بار’  و’اسنیکر مانچ بار’.’میلکی وی’ به دسته های ‘لایت، میدنایت و …. تقسیم میشود. و خیلی از برندها تولیدات اضافه دارند مانند’تری ماکتیرز’.

ممکن است بعضی از آنها بسته بندی هایی برای فیلم های هالیوود یا آپشن های دیگر داشته باشند.

تغذیه و شکلات:

بیشتر شکلات ها ارزش غذایی پایینی دارند و دارای مقدار زیاد چربی و کالری هستند. استثنا ها به میزان زیادی تبلیغ شده اند.’ تری ماسکتیرز’ افتخار میکند به داشتن کمترین میزان چربی در شکلات ها نسبت به بقیه ی شکلات ها و ‘ اسنیکر بار’ اعلام کرده که میزان زیاد بادام زمینی انرژی زیادی را فراهم میکند و به عنوان یک میان وعده بسیار مناسب است.

بقیه ی شکلات ها با ایده های متفاوتی درمورد مغذی بودن شکلات هایشان صحبت کرده اند و.’اسنیکر پاور بار’ اعلام کرده است که به شکلات ها پروتئین و ویتامین اضافه کرده تا یک وعده ی سریع آماده کند بدون اینکه باعث بهم ریختن رژیم شما شود. بسیار از رژیم های موقت نیاز مند نوع خاصی از شکلات برای جایگزین کردن شکلات های چرب و پر کالری هستند. آبنبات ها در مقابله با خوردن چربی، روش صحیح تغذیه و رقابت بادیگر شیرینی جات پیروز شدند. صدها نوع شیرینی جات در هر سال درحال تولید هستند و هنوز هم شکلات محبوب ترین آنها باقی مانده است. هر نوع شکلاتی که دوست داشته باشید،the decadent indulgence of smoothقطعا لایه ای شکلات شیرینی محبوب شما را میپوشاند .شکلات برای همه ی زمانها است.

آیا شما آبنبات ه ارا به خوبی میشناسید؟

شکلات، کارامل، بادام زمینی، چه چیزی در آبنبات را میتوان دوست نداشت؟ آبنبات تاریخچه ی درازی در ایالات متحده و در خاطرات دوران کودکی ما دارد. آیا در دوران کودکی شکلات مورد علاقه ای داشتید؟ یا ممکن است چند نوع مختلف باشد .اگر این طور است شما ممکن است یک شکلات شناس حرفه  ای باشید.

av_hr class=’invisible’ height=’15’ shadow=’no-shadow’ position=’center’ custom_border=’av-border-thin’ custom_width=’50px’ custom_border_color=” custom_margin_top=’30px’ custom_margin_bottom=’30px’ icon_select=’yes’ custom_icon_color=” icon=’ue808′ font=’entypo-fontello’ admin_preview_bg=”]

آموزش کیک های روسی

[

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *