روش نگهداری کیک

بسیاری موارد برای هر فرد علاقه مند به تهیه کیک، پیش می آید که تصمیم به تهیه و تزئین کیک می گیرد اما پس از اتمام پخت کیک به هر دلیل نمی تواند آن را تزئین و مصرف نماید یا اصلا برای سبکتر شدن کارهای خود در روز میهمانی، تصمیم به تهیه کیک از قبل میگیرد. در این مطلب، نحوه نگهداری کیکها قبل و بعد از تزئین بیان میگردد.

 

نگهداری کیک های پخته و تزئین نشده

هر کیک پس از آنکه مرحله پخت آن کامل شد، باید حداقل (بسته به نوع کیک) پنج دقیقه در فر بماند و سپس از فر خارج گردد. در صورت خارج کردن کیک بلافاصله پس از پخت، اطرف کیک به داخل جمع می شود یا پف سطح رویی می خوابد یا سطح رویی کاملا می خوابد.

این امر به دلیل تغییر ناگهانی دما برای کیک رخ می دهد. بنابراین برای نگهداری کیک پس از آنکه زمان لازم برای ماندن کیک در فر به پایان رسید، کیک را از فر خارج کرده و با روشهای مربوطه کیک را از قالب خارج نمایید و روی پنجره خنک کننده  قرار دهید تا کیک خنک شود. اگر کیک گرم را داخل ظرف بگذارید، کیک به آن میچسبد. اگر پنجره خنک کننده ندارید، از ابتدا کیک را از سطح مورد نظر برای تزئین، در ظرف سرو قرار دهید. ولی اطراف آن باز باشد تا داخل کیک خمیر نشود.

پس از آنکه کیک خنک شد، برای نگهداری کیک در داخل یخچال (حداکثر سه روزه باید از یخچال خارج و مصرف شود)، کیک را داخل یک نایلون پیچیده هواگیری کرده و در داخل یک ظرف در یخچال بگذارید. اگر نایلون به طور کامل هواگیری نشود، کیک خشک می شود و اگر درون ظرف دربسته نباشد، بوی یخچال را جذب می کند.

در صورتی که برای مدت طولانی مثلا یک ماه قصد نگهداری کیک در فریزر را دارید، پس از خنک شدن کیک، ان را درون فویل آلومینیمی نازک بپیچید به طوری که هوا داخل آن نباشد. درون یک کیسه پلاستیکی قرار دهید و در فریزر بگذارید. کیک درون فریزر کاملا مستعد خرد شدن و شکسته شدن است. بنابراین مراقب باشید که به آن ضربه نخورد.

 

نگهداری کیک های خامه ای تزئین شده

این کیکها را قبل از برش خوردن، مستقیما می توانید در یخچال نگهداری کنید. اما پس از برش خوردن، اگر مستقیما در یخچال قرار بگیرند، کیک آنها خشک میشود.

بنابراین میتوان کل کیک را در ظرفی دربسته نگهداری نمود و یا روی سطح برش خورده کیک سلفون کشید.

برای نگهداری کیک در هنگام بازکردن سلفون، باید به آهستگی سلفون را جدا نمود چون  در غیر اینصورت، با خود بخشی از کیک را جدا میکند. در صورتی که قصد نگهداری در فریزر را دارید، تزئینات را با پالت یا قاشق جدا و پاک کرده  کیک را به روش قبل فریز کنید و تزئینات را جداگانه نگهداری نمایید.

 

کیک های با روکش فوندانت

تنها خطری که کیک ها را در یخچال تهدید میکند، خشک شدن فوندانت رویه آنهاست. بنابراین برای نگهداری کیک های با روکش فوندانت با کاور نمودن کل کیک، آن را سالم نگه میدارید.  ضمنا روی قسمت بریده شده کیک را مشابه کیک خامه ای بپوشانید!

 

av_hr class=’invisible’ height=’15’ shadow=’no-shadow’ position=’center’ custom_border=’av-border-thin’ custom_width=’50px’ custom_border_color=” custom_margin_top=’30px’ custom_margin_bottom=’30px’ icon_select=’yes’ custom_icon_color=” icon=’ue808′ font=’entypo-fontello’ admin_preview_bg=”]

آموزش کیک های روسی
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *