,

صبحانه ساده تستاداس (Tostadas)

تا حالا این شکلیشو دیده بودی؟! این دستور پخت ترکیبی از دستور های پیکودگالو، لوبیای پخته و تخم مرغ سرخ شده (یا تخم مرغ هم زده، انتخابش با شماست)  فراهم آمده است، که بر روی یک نان ذرت مکزیکی ترد قرار می گیرد. واقعا لازمه بیشتر ازش تعریف کنم؟

باشه، پس ادامه می دهم. من عاشق غذاهای مکزیکی و تغییرات بی پایان اون بر بسیاری از اجزای اصلی غذا هستم. این صبحانه های سبزیجاتی تستاداس گزینه خیلی دوست داشتنی برای آخر هفته هستند. به نظر سخت می رسد اما هریک از اجزای غذا به سادگی پخته می شود.

در حقیقت اگر پیکودگالو و لوبیای پخته شده را داشته باشید، به سادگی در یک روز عادی در هفته می توانید این غذا را درست کنید. آن ها را به صورت لایه ای روی هم قرار دهید و صبحانه (یا شام) آماده است.

ایده ی اصلی این دستور پخت از یک رستوران محلی به نام تاورن (Tavern) آمده است. این رستوران درست کنار فروشگاه دوچرخه ای است که من در آن دنبال یک دوچرخه ی جدید بودم. در آن روز من تمام دوچرخه هایی را که در اینترنت و در دسترس بودند، پیگیری می کردم و من و نامزد صبورم گرسنه شدیم.

ما به در کناری که رستوران تاورن بود وارد شدیم و “ناچو صبحانه” را سفارش دادیم، که البته اون شکلی که فکر می کردم باشن، نبودن. آن ها با نان های ذرت مکزیکی کوچک ترد و مسطح درست شده بودند و همانطور که در تصویر می بینید روی آن موادی انباشته شده بود؛ شبیه به تستاداس های کوچک! آن ها به من تلنگری زدند و میدانستم که باید دوباره آن ها را امتحان کنم.

بعد از آن، من نهایتا در مورد دوچرخه تصمیم گرفتم و خریدمش. ازت متشکرم تستاداس صبحانه. امیدوارم این تخم مرغ دلپذیر تستاداس شما را سیر کند و نیروی یک روز موفق برای شما باشد.

طرز تهیه ی صبحانه ی ساده تستاداس

لازم است بدانید که این غذا بعنوان یک میان وعده ی قبل از ناهار یا بعنوان شام در طول هفته مناسب است. تازه و پر هستند اما وزن شما را پایین نخواهند آورد. برای گیاه خواران مانعی ندارد. دستور زیر برای ۸ تستاداس است که برای ۴ نفر کافیست.

مواد مورد نیاز

 • ۸ عدد نان ذرت (مطمئن شوید که ۱۰۰% از ذرت باشند)
 • یک قاشق غذا خوری روغن زیتون درجه یک
 • دو فنجان لوبیای پخته شده ی گرم
 • نصف فنجان پنیر چدار رنده شده
 • ۸ عدد تخم مرغ سرخ شده یا املت شده (تخم مرغی که ابتدا مخلوط شده و بعد سرخ شده)
 • دو فنجان پیکودگالو
 • گزینه های سرو می تواند سس مورد علاقه شما یا سس تند و یا سالسا باشد. همچنین آووکادو یا پنیر فتا

دستور پخت

 1. آماده کردن نان ذرت ترد: فر را روی ۲۰۰ درجه تنظیم کنید و دو قفسه ی فر را در وسط آن قرار دهید. دو ورقه ی پخت را روی قفسه ها قرار دهید.
 2. درون ورقه های پخت، هردو سمت نان های ذرت را با روغن بپوشانید. هر چهار نان را در یک لایه کاغذ قرار دهید و برای ۱۰ تا ۱۲ دقیقه بگذارید تا بپزند تا زمانی که هر نان طلایی و ترد شود. بعد از اینکه آماده شدند آن ها را کنار بگذارید.
 3. در همین حین بخش های دیگر غذا که شامل لوبیای پخته، پیکودگالو و تخم مرغ ها می شود را آماده کنید.
 4. برای سر هم کردن ابتدا لوبیا ها را روی هر تستادا بریزید و روی آن پنیر رنده شده و تخم مرغ پخته شده را قرار دهید. و روی تخم مرغ یک قاشق پیکودگالو بریزید. به اختیار خود هر چاشنی دیگری روی آن می توانید اضافه کنید و سپس آن را فورا سرو کنید.
 5. تستاداس بهتر است تازه و قبل از آن که نان ذرت مکزیکی تردی خود را از دست بدهد، سرو شود. آنها حدود سه روز در فریزر نگهداری می شوند.

تذکرات

 • اگر عجله دارید، از لوبیای پخته شده و گرم فروشگاه ها استفاده کنید. همچنین به جای پیکودگالو می توانید از سالسای فروشگاهی استفاده کنید و آن را به آرامی گرم کنید.
 • می توانید لوبیا و پیکودگالو را از قبل آماده کنید. لوبیا ها را به آرامی گرم کنید و زمانی که مشغول درست کردن نان و تخم مرغ ها هستید اجازه دهید پیکودگالو ها خودشان به دمای اتاق برسند.
 • می توانید از نان ذرت بدون گلوتن استفاده کنید.
 • برای افراد وگان (افرادی که علاوه بر گوشت حیوان مشتقات حیوان مثل تخم مرغ را نیز نمی خورند) می شود بدون تخم مرغ آن را سرو کرد و هنوز هم خوشمزگی خودش را دارد.
 • می توانید روی آن از هیچ پنیری استفاده نکنید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *